Середа, 24.04.2024, 18:06
Меню сайту

Привіт: Гість

Гість, ми раді вас бачити. Будь-ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!

Календар новин
«  Жовтень 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Пошук

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наше опитування
Що потрібно сайту?
Всього відповідей: 22

Головна » 2008 » Жовтень » 30 » Ubuntu 8.10
Ubuntu 8.10
21:47
Перш за все кидається в очі дещо підкоректований інсталятор. Взагалі зміни мені здалися досить косметичними і це більшою мірою стосується етапу розбивки на розділи. Ще потрібно сказати, що з диску не обов'язково завантажуватися у режимі LiveCD, можна відразу запускати встановлення. Інсталятор в обох випадках буде однаковий, просто не буде завантажуватися робоче середовище. Українська локалізація з кожною версією стає все кращою, що не може не радувати. Дуже важливе нововведення - утиліта, яка дозволяє підготовати LiveUSB варіант дистрибутиву, це те чого мабуть чекали всі власники нетбуків.

У якості основної теми, як і раніше, виступає Human. Звичайно, якщо пригледітись, то можна побачити деякі дрібні відмінності у порівнянні з попередніми релізами, але ключових змін немає. Хіба тільки по традиції змінилася заставка. На додачу з'явилася темна тема - DarkRoom, власне, вона фігурувала в Intrepid ще з ранніх альф. Не хочу нікого образити, але мені вона здалася повною лажею.
Що нового :

Gnome 2.24

Gnome як завжди надає перевагу еволюції над революцією, а тому на перший погляд особливих змін не видно. Але це на перший погляд. Nautilus тепер підтримує таби, по аналогії з Firefox. Також з'явився ще компактний варіант перегляду каталогів (на додачу до списку і значків). У бічній панелі, напроти піктограм змінних пристроїв, тепер розміщено кнопки для швидкого розмонтування.

  Стало набагато зручніше працювати з архівами. Відтепер штатна утиліта архівації дозволяє захищати архіви паролями, шифрувати їх, а також розбивати на томи. Але й це ще не все, відтепер ви можете дуже просто примонтувати до файлової системи будь-який архів, просто обравши відповідний пункт у контекстному меню, і працювати з ним як з будь-яким зовнішнім накопичувачем. Сказати, що це зручно, значить нічого не сказати, це просто супер. Звичайно ж підтримується також і монтування ISO файлів.

 При спробі програти мультимедійний контент для якого потрібні кодеки, як і раніше запускається майстер, який допомагає їх встановити. Але тепер він доповнився кнопкою, яка дозволяє легально купити кодеки Fluendo у магазині Canonical тим користувачам, які живуть у країнах де діють софтверні патенти. Totem отримав новий плагін - для перегляду контенту BBC.

 Досить цікаво, що Deskbar відтепер можна використовувати у ролі калькулятора. Не знаю, чи моя ідея на Ubuntu Brainstorm вплинула на це нововведення чи ні, але все одно приємно.

 Повністю перероблено логіку аплету та діалогу завершення роботи. Відтепер він більше нагадує відповідний діалог MacOS X ніж Windows XP.


  GIMP 2.6

Даний реліз всім відомого графічного редактора несе одразу декілька цікавинок:

 Новий інтерфейс. Відтепер, у панелі задач, GIMP відображається у вигляді однієї кнопки, рядок меню тепер також один - у основному вікні, яке тепер відкривається завжди, навіть якщо жодного файлу ен створено. Щоб почати редагувати зображення, його можна тепер просто перетягнути мишкою з файлового менеджеру у вікно GIMP.

Інтеграція GEGL. Саме так, основна маса нововведень GIMP схована від стороннього погляду, так би ммовити "under the hood". Потрібно сказати, що інтеграція насправді лише розпочалася і довгоочікувану повну підтримку високої глибини кольору ми побачимо або у версії 2.8, або, якщо не пощастить, то аж у 3.0.


Network Manager 0.7

У порівнянні з попередніми релізами, Network Manager змінився кардинально. Кількість опцій вражає. Не знаю, як все це працюватиме на практиці, потрібно звичайно тестувати, але опцій дійсно дуже багато. Зокрема тепер можна просто додавати підключення через мобільний телефон, VPN та ін. Для кожного типу з'єднання доступно для редагування багато опцій, наприклад зміна MAC-адреси чи значення MTU.

Synaptic отримав функцію Quick Search, тепер працювати з ним стало зручніше. Загалом, у новій Ubuntu дуже багато саме таких, нібито не зовсім помітних покращень, але коли починаєш розбиратися глибше, то виявляється, що дуже навіть корисних.

Версія OpenOffice.org так і залишилася - 2.4. Офіційно 3.0 буде включена лише у релізі Ubuntu 9.04, тому всім бажаючим отримати новий офіс, доведеться підключати відповідний ppa з launchpad.net і встановлювати його самому. Новий реліз Python 2.6 також не відбився на Ubuntu, в дистрибутив, як і раніше, входить версія 2.5.
Категорія: Новини,статті | Переглядів: 3991 | Додав: kOLiR | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Pak.AT.UA © 2024